گروه مهندسی کامپیوتر

معرفی گروه

رشته مهندسي کامپيوتر با توجه به گرايش­هاي مختلف، به طراحي، ساخت و راه اندازي مدارهای کامپيوتری و محاسباتی، توليد نرم ­­افزارها و سيستم­هاي کاربردي و ارائه روشهاي بهره­ برداري، نگهداري، عيب ­يابي، اصلاح و توسعه آنها مي­ پردازد. اهمیت این رشته با توجه به تأثیر سیستم ­های کامپیوتری در دنیای امروز، مشهود مي­باشد. در دنیای صنعتی و پیشرفته امروز، سیستمهای کامپیوتری در کاربردهای گوناگون صنعتی، اجتماعی، اداری، کشاورزی، پزشکی و نیز زندگی افراد جامعه حضوری اجتناب ­ناپذیر دارند. به همین دلیل، مراکز مختلف تحقیقاتی و کاربردی مرتبط با موارد نامبرده در بالا، به دانش آموختگان توانمند اين رشته، نیاز روزافزونی دارند. رشته­ مهندسی کامپیوتر رشته­ پویایی و تلاش است؛ از این رو، دانشجوی این رشته باید همیشه اطلاعات و دانش خود را به­ روز کند و پیگیر فراگرفتن مطالب جدید باشد. مهندس کامپیوتر باید فردی خلاق باشد تا بتواند مسایل را با راه­حل های ابتکاری با کمترین هزینه و بهترین کارآیی حل کند.

تاریخچه

گروه مهندسی کامپیوتر در سال 1388 در دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه ولی‌­عصر (عج) با پذیرش 30 دانشجو آغاز به کار کرد. اولین گرایش این گروه، نرم افزار بود و پس از آن، گرایشهای فن­آوری اطلاعات و معماری سیستمهای کامپیوتری نیز اضافه شدند. در حال حاضر، گروه مهندسی کامپیوتر با پنج استادیار و پنج مربی شاغل به تحصیل در مقطع دکتری مشغول به فعالیت­های آموزشی و پژوهشی می­باشد.

چشم انداز

گروه مهندسی کامپیوتر دانشگاه ولی­‌عصر (عج) با بهره­­ گیری از اعضای هیأت علمی کوشا و متعهد در آموزش، پژوهش و پرورش دانشجویان خلاق و کارآمد، تلاش دارد. هدف اصلی این گروه آموزش و راهنمایی دانشجویان در امور مختلف علمی و پژوهشی جدید مرتبط با این رشته و زمینه سازی پرورش دانش آموختگان کارآفرین و همچنین ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر می­باشد. عمده ترین چشم اندازهای ما، بهره­مندی از مجموعه توانمندیهای فوق به منظور ایجاد تعامل دو سویه با محیط­های علمی، صنعتی و پژوهشی کشور و دنیای خارج است. به همین منظور، مهمترین مسئولیت ما ارتقاء سطح علمی و پژوهشی در محیطی پویاست. 

تماس با گروه

آدرس: میدان امام خمینی- دانشگاه ولی‌عصر(عج) رفسنجان- دانشکده فنی و مهندسی - گروه مهندسی کامپیوتر
تلفن: 034-31312405 

کدپستی: 7718897111
فکس: 034-31312405 
ایمیل: eng.computer AT vru.ac.ir