گروه مهندسی شیمی

معرفی گروه

 مهندسی شیمی فن به کارگیری علوم پایه (ریاضی، فیزیک و شیمی) در مقیاس صنعتی به منظور تولید یا تبدیل مواد و یا تامین انرژی است. مهندسی شیمی در طراحی پایه فرآیند، طراحی و تعیین مشخصات تجهیزات فرآیندی و عملیاتی و طراحی تفصیلی فرآیند، نظارت بر اجرا، راه اندازی، تحلیل عملکرد فرآیند و رفع مشکلات موجود در یک کارخانه یا مجتمع صنعتی (مانند پالایشگاه، پتروشیمی، تولید مواد شیمیایی و…) نقش کلیدی ایفا می کند. ضمن آنکه تحقیقات بنیادی و توسعه ای در حوزه گسترده ای از علوم و صنایع (عرصه های متداول همچون فرآوری نفت و گاز، سیمان و مواد معدنی، پلیمرها، مواد غذایی و دارویی و عرصه های جدید از جمله  نانوتکنولوژی، بیوتکنولوژی، مهندسی پزشکی، انرژی های نو، محیط زیست  و…) توسط مهندسین شیمی انجام می گیرد. به همین دلیل، مراکز صنعتی و تحقیقاتی مرتبط با موارد نامبرده ، به دانش آموختگان توانمند اين رشته، نیاز روزافزونی دارند.

تاریخچه

گروه مهندسی شیمی دانشگاه ولی‌عصر (عج) از سال 91 آغاز به کار نموده و هم اکنون  با پنج عضو هیات علمی تمام وقت ( یک استاد و چهاراستادیار) و دو بورسیه دکتری، در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد (گرایش پدیده های انتقال) فعال است.

چشم انداز

گروه مهندسی شیمی دانشگاه ولی­‌عصر (عج) با بهره­­ گیری از اعضای هیأت علمی کوشا و متعهد در آموزش، پژوهش و پرورش دانشجویان خلاق و کارآمد، تلاش دارد. هدف اصلی این گروه آموزش و راهنمایی دانشجویان در امور مختلف علمی و پژوهشی جدید مرتبط با این رشته و زمینه سازی پرورش دانش آموختگان کارآفرین و همچنین ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر می­باشد. عمده ترین چشم اندازهای ما، بهره­مندی از مجموعه توانمندیهای فوق به منظور ایجاد تعامل دو سویه با محیط­های علمی، صنعتی و پژوهشی کشور و دنیای خارج است. به همین منظور، مهمترین مسئولیت ما ارتقاء سطح علمی و پژوهشی در محیطی پویاست.

تماس با گروه

آدرس: میدان امام خمینی- دانشگاه ولی‌عصر(عج) رفسنجان- دانشکده فنی و مهندسی - گروه مهندسی شیمی
تلفن: 034-31312407
کدپستی: 7718897111
فکس: 034-31312407
ایمیل : m.hosseini AT vru.ac.ir