معرفی و تاریخچه دانشکده

معرفی دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان

دانشکده فنی مهندسی در سال ۱۳۸۱ با پذیرش دانشجو در رشته مهندسی عمران شروع به کار نمود. علی رغم سابقه نه چندان طولانی، این دانشکده توانسته است در سطح کشور به عنوان يکی از مراکز علمی فعال اطلاعات خود را به جامعه علمی کشور معرفی نموده و پروژه های کاربردی زيادی را در صنايع مربوطه به انجام برساند. شايد از نظر تعداد قراردادهای صنعتی و پروژه های کاربردی از برخی دانشگاههای ایران آمار کمتری داشته باشد ليکن بر خلاف بسياری از آنها اغلب پروژه ها منجر به محصول يا پاسخ مورد نياز صنعت بوده و عملگرا بودن به عنوان ويژگی عمومی دانشگاه، در اين دانشکده نيز مصداق بارز دارد.

هم اکنون در این دانشکده 15 رشته در مقاطع مختلف تحصیلی دکتری، کارشناسی ارشد و کارشناسی ارائه می شود. مقطع دکتری مهندسی مکانیک گرایش تبدیل انرژی در سال 1400 به عنوان اولین رشته در مقطع دکتری در این دانشکده راه اندازی شد.

این دانشکده بطور کامل تحت پوشش شبکه بی سيم قرار گرفته است و به جز امکانات آموزشی متداول شامل کلاسهای مالتی مديا مجهز به ويدئو پروژکتور و تخته هوشمند شده است، آزمايشگاه های آموزشی متعددی را در اختيار داشته و پشتيبانی عملی از دروس را بر عهده دارند.

اطلاعات تماس:

آدرس: میدان امام خمینی- دانشگاه ولیعصر(عج) رفسنجان- دانشکده فنی و مهندسی

تلفن تماس: 31312232-034

کدپستی: 7718897111